ماه سفر...

خدایا!

بعد از نمازهای ماه مبارکت، تو را با ذکر صفات بلند مرتبگی، بزرگواری، آمرزندگی و مهربانیت صدا می زنم. (یا علی یا عظیم یا غفور یا رحیم)

بار دیگر بزرگیت را یاد می کنم (انت الرب العظیم) و می گویم هیچ مثل و مانندی نداری(الذی لیس کمثله شیء) یعنی با این اعتقاد، تو را می ستایم و پرستش و اطاعت می کنم و تنها تو را شایسته خدایی می دانم و هرگز شبیه و همتایی برایت قائل نیستم.

در اولین درنگ به خود می گویم آیا واقعا این گفتار از زبان دل است یا از زبان تن؟ و وای به حالم اگر دیگری را چون تو بدانم و در زندگی ام از آنانی که غیر رسول و اولی الامر تو باشند، اطاعت کنم.

و سپس شنوایی و بینایی ات به همه گفتار و کردار آدمیان و تمام حرکات و حوادث عوالم را اعلام می کنم (و هو السمیع البصیر) و با این سخن، این اعتقاد را بر زبان می آورم که هیچ حرف و عمل و نیت از کوچکترین تا بزرگترین و از نهانی ترین تا آشکارترین آنها از محضر مقدست نادیده و ناشنیده نمی ماند.

رمضان آمد.
و من و تو و ما متحیر هستیم. که چرا آن خداوند حکیم ،‌آن معبود قادر، آن معشوق بی همتا، این ماه را بر دیگر ماهها رججان داد.

رمضان آمد.
و ما نگران اینکه اگر نفهمیم که چرا این ماه بر همه ماهها رحجان دارد. و روزها و ساعتها و دقایق و ثانیه هایش ارزشی برتر نسبت به سایر زمانها دارد. وای که اگر این رمضان هم بگذرد و ما ظرفیت فهم کلام وحی را نداشته باشیم. که شما ارزش و اندازه اتان را و طرح و برنامه اتان را در این ماه روشن می سازید.
رمضان آمد
و من متعجب از خودم و دیگران ، به کجا می رویم !؟ نخوردن و ننوشیدن بهانه های رنج ما نیست. که افطار و سحر به تلافی آن برخیزیم و سفره بیارائیم ودلی از عزا در آوریم و پوزخند بزنیم. 
رمضان ماه متفاوت دیدن است، شکستن عادتهای یکسال که ندانسته و اتوماتیک و خودکار به پیش رفته ایم. 
نه لذا خوردن را فهمیده ایم و نه لذت نوشیدن را، نه هدف از این کسب انرژی را،‌و نه از معنی زندگی که با این خوردن و نوشیدنها سرپا نگه داشته ایم.

عازم یک سفرم ، سفری دور به جایی نزدیک

سفری از خود من تا به خودم ، مدتی هست نگاهم

به تماشای خداست و امیدم به خداوندی اوست

فرا رسیدن ماه رمضان ، ماه بارش باران رحمت الهی مبارک

التماس دعا

/ 1 نظر / 18 بازدید
محمد

با سلام دوست عزیز وبلاگ خوشگلی داری اگه میخواهی جدید ترین و بروزترین نرم افزار ها را با حجم کمتر از 10 مگابایت دانلود کنی به این سایت یه سری بزن www.malekdownload.com